Hafciarka wielogłowicowa / hafciarka wieloigłowa — Co warto wiedzieć przed zakupem?

Wybór hafciarki komputerowej wielogłowicowej znanej także jako hafciarka komputerowa wieloigłowa oraz sam proces zakupowy to nie łatwe zadanie, szczególnie dla osób podejmujących decyzję opierającą się o regularne wykonywanie haftów oraz nakładów, jakie zamierzamy przeznaczyć na profesjonalną maszynę hafciarską. Na rynku wyróżnić możemy wiele rodzajów urządzeń hafciarskich. Jednym z podstawowych kryteriów doboru hafciarki do swoich potrzeb jest ilość głowic, w które wyposażona jest hafciarka wielogłowicowa. W tym wpisie rozwiniemy kontekst hafciarki wielogłowicowej przeznaczonej do masowej produkcji haftów.

Hafciarka wielogłowicowa — jaki to rodzaj maszyny hafciarskiej?

Hafciarki komputerowe wielogłowicowe dedykujemy przede wszystkim dla dużych hafciarni i zakładów wykonujących wielkonakładowe hafty. Automaty hafciarskie potrafią tworzyć hafty na produktach, które zmieszczą się na polu przeznaczonym do pracy przez hafciarkę. Ponadto urządzenia wielogłowicowe można doposażyć w tamborki do haftu na czapkach oraz innych przedmiotach dobierając specjalistyczne tamborki i przyrządy umożliwiające pracę na nietypowych produktach.

Czy mogę wykonać jeden duży wzór na hafciarce wieloigłowej?

Tutaj pojawia się pewna bariera. Mimo że hafciarka wieloigłowa posiada wiele głowic i wyposażona jest w bardzo dużą ilość igieł, nie jest w stanie wykonać długiego i obszernego haftu. Spowodowane jest to rozmieszczeniem kolorów nici do haftu na różnych głowicach. Hafciarka wieloigłowa świetnie sprawdza się w skali przemysłowej np. podczas produkcji haftów na kilku bluzkach. Wykonywane jest to na osobnych polach pracy dzięki swojemu automatycznemu mechanizmowi, który zmienia kolor nici.

Zalety pracy na hafciarce wielogłowicowej

Do głównych zalet hafciarki wielogłowicowej możemy zaliczyć fakt, że są one wyposażone w kilka głowic haftujących. Wyszywają one jednocześnie ten sam motyw na różnych wyrobach odzieżowych. Pozwala to na znaczące skrócenie czasu pracy w przypadku haftu wykonywanego na dużą skalę. Kolejną zaletą tego typu urządzeń jest możliwość wyboru urządzenia wielogłowicowego z wolnym ramieniem, które służy do nietypowego haftu na trudno dostępnych powierzchniach np. czapkach. Do innych zalet hafciarek komputerowych wielogłowicowych zaliczyć można również:

  • głowice z różnymi rodzajami kolorów służące do haftu na kilku przedmiotach wymagających doboru innej gamy kolorystycznej,
  • możliwość haftowania na przedmiotach gotowych, jak i wcześniej odpowiednio przygotowanych wykrojach,
  • łatwa konserwacja podzespołów mimo dużych rozmiarów urządzenia,
  • przystosowanie do wielogodzinnej pracy pod dużym obciążeniem

Przykładowe hafciarki wielogłowicowe

W naszym sklepie dostępna jest szeroka gama urządzeń dopasowana do potrzeb oraz kieszeni każdego klienta, który myśli o profesjonalnym hafciarstwie.

  • Hafciarka komputerowa Haftex 1502 – to urządzenie, które świetnie sprawdzi się w przypadku rozpoczęcia pracy na hafciarce wielogłowicowej, wymagając od urządzenia zarówno praktyczności, jak i wysokich osiągów. Hafciarka komputerowa Haftex 1502 zbudowana została na podzespołach japońskich, takich jak łożyska, chwytacze, bębenki, igielnice. Zastosowanie nowych technologii w maszynie bezsprzecznie pozwoliło na stworzenie energooszczędnej i dokładnej maszyny hafciarskiej. Hafciarka bez wątpienia to urządzenie przełomowe, ponieważ została wyposażona w pełen zakres osprzętu potrzebnego do pracy. Ponadto potrafi haftować na szerokiej gamie wyrobów.
  • Hafciarka Komputerowa Haftex 1504C Compact — Tę hafciarkę wyróżniają cztery nowoczesne głowice pracujące w prędkości od 400 do 1200 wkłuć na minutę, dzięki czemu zaoszczędzisz czas, poświęcony na projekty. Maszynę zbudowano na niezwykle wytrzymałych podzespołach, które pozwalają na wieloletnią, wydajną pracę. Hafciarka posiada bogate wyposażenie, w tym 48 tamborków, specjalny uchwyt do czapek oraz profesjonalną skrzynkę narzędziową do konserwacji maszyny.
  • Hafciarka Komputerowa Haftex 1508 – Maszyna wyposażona w osiem nowoczesnych głowic, pracujących w prędkości od 400 do 1200 wkłuć na minutę. Jest to największa hafciarka komputerowa wielogłowicowa dostępna w naszym sklepie. Przeznaczona do pracy na dużej ilości produktów jednocześnie. Ponadto w skład zestawu podczas zakupu hafciarki dołączamy 96 tamborków, wysuwany stół do pracy, podstawę maszyny wyposażoną w kółka, tamborki (16 sztuk) przeznaczone do haftu na czapkach, Oprogramowanie hafciarskie Wilcom DECOlite E4.5 z Corel oraz bezpłatne szkolenie z obsługi maszyny wielogłowicowej marki Haftex.

Czy hafciarka wieloigłowa znajduje swoje zastosowanie?

Dziś hafciarka komputerowa wieloigłowa to przede wszystkim dobre urządzenie do haftowania odzieży jak np. t-shirty, skarpety czy czapki. Produkcja haftów na masową skalę na dużej ilości produktów wymusza częściowo zakup nowego urządzenia. Maszyna taka powinna wykonywać hafty na szeroką skalę w jak najkrótszym czasie. Bez wątpienia hafciarki wielogłowicowe to urządzenia ułatwiające pracę na kilku produktach jednocześnie. Hafciarki komputerowe wielogłowicowe dostępne są w naszym sklepie w różnej rozpiętości cenowej. Z pewnością każdy znajdzie urządzenie dopasowane do jego potrzeb. W celu uzyskania większej ilości informacji na temat poszczególnych urządzeń skontaktuj się z nami już teraz!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart