CHCESZ ZACZĄĆ BIZNES HAFCIARSKI? Finansowanie Haftex umożliwi Ci to już od 213zł/msc!
Masz pytania? Zadzwoń (+48) 880 177 431
Napisz do nas haftex@haftex.com

Przemysłowa hafciarka komputerowa

Przemysłowa hafciarka komputerowa oraz jej zakup do własnej pracowni, jest sprawą niezwykle ważną na drodze rozwoju każdej hafciarni. To od odpowiednio dobranych parametrów i modeli hafciarek przemysłowych zależeć będą moce przerobowe firmy oraz związany z tym komfort pracy. Jeśli w ofercie firmowych usług ma znaleźć się szeroko pojęte haftowanie, to kluczem do sukcesu będzie, oczywiście, dobór odpowiedniego urządzenia w postaci przemysłowej hafciarki komputerowej.

Jak działa przemysłowa hafciarka komputerowa?

Hafciarki przemysłowe to sprzęt krawiecki, szwalniczy, który umożliwia realizację na masową skalę, nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Haftowanie z użyciem profesjonalnej hafciarki daje bez wątpienia możliwości zwiększenia konkurencyjności konkretnych produktów tekstylnych. Praca przemysłowej hafciarki komputerowej w dużej mierze uzależniona jest od wyposażenia konkretnego modelu. Wszystkie urządzenia przemysłowe są to z reguły hafciarki wieloigłowe, o dużej powierzchni roboczej wyposażone w dużą liczbę kolorów nici do haftu, które zmieniane są w sposób automatyczny.

Zastosowania przemysłowej hafciarki komputerowej

Przemysłowe hafciarki komputerowe to większe pole haftu, czyli maszynowego tamborka, zdecydowanie większa prędkość szycia, perfekcyjna jakość ściegu i łatwość obsługi. Czynniki te znajdują swoje zastosowanie wśród różnych hafciarni, zakładów odzieżowych, agencji reklamowych, studiów projektowych, pracowni krawieckich i szwalniczych. Duża ilość kolorów, dodatkowe czujniki, np.: zrywu nitki, wielkości tamborka, a także inne funkcje pozwalają na dopasowanie urządzenia do wysokich wymagań i do mocy przerobowych w każdej placówce. Przemysłowa hafciarka to czysta radość i przyjemność z wykonywania haftu komputerowego.

Zalety i wady hafciarek przemysłowych

Przemysłowe hafciarki komputerowe sprawdzają się świetnie podczas produkcji masowej. W przypadku obróbki wielu produktów jednocześnie oraz komfortu użytkowania podczas pracy nie mają sobie równych. Istnieją jednak wady, o których należy wspomnieć, ponieważ mogą mieć one kluczowe znaczenie podczas podejmowania decyzji zakupowej. Do zalet hafciarek przemysłowych należą:

 • duża powierzchnia pracy na produktach,
 • szybkość pracy — około 1000 wkłuć na minutę,
 • współpraca hafciarki z zewnętrznym oprogramowaniem hafciarskim umożliwiającym np. realizację zaawansowanych projektów hafciarskich; odczyt haftów może być np.: wykonywany z użyciem pendrive USB lub bezprzewodowo,
 • wbudowane automatyczne cięcie nici, co znacznie przyśpiesza tempo pracy,
 • wskaźnik laserowy pokazujący dokładne miejsce wkłucia igły do haftowania oraz usprawnia pozycjonowanie haftu,
 • wymiana dolnej szpulki bez konieczności zdejmowania tamborka; sposób nawlekania nici w uproszczony sposób; jasne i sprawne prowadzenie nici,
 • płynna regulacja prędkości haftowania,
 • łatwość pracy dzięki intuicyjnemu wyświetlaczowi,
 • czujnik zerwania górnej nici,
 • czujnik założonego tamborka.

Do wad hafciarek przemysłowych możemy zaliczyć:

 • duże gabaryty urządzenia w przypadku urządzeń wielogłowicowych,
 • trudny dostęp do niektórych elementów urządzenia.

Czym kierować się podczas wyboru hafciarki przemysłowej?

Hafciarki przemysłowe powinny być odpowiednio dobrane pod względem parametrów technicznych, czy dostępnych funkcjonalności w zależności od skali i rodzaju prac. Priorytetowy staje się parametr wskazujący na ilość igieł. Hafciarka przemysłowa to możliwość nieograniczonego haftu kolorowego, bez konieczności zmieniania nici do haftu. To bardzo wygodne i komfortowe rozwiązanie. Ważnym elementem jest również pole haftu, na którym obrabiać będzie można kilka, a nawet kilkadziesiąt sztuk produktów. Ważnym czynnikiem jest także kolorowy, intuicyjny i dotykowy wyświetlacz, z obsługą w języku polskim. Dobór odpowiedniej hafciarki przemysłowej powinien być więc uzależniony od indywidualnych potrzeb pojedynczej jednostki.

Kiedy warto wybrać hafciarkę przemysłową?

Haft na odzieży oraz innych wyrobach tekstylnych może pełnić wiele ról. Najlepiej postawić na jeden ze sprawdzonych modeli urządzeń przemysłowych naszej marki. Konkretny model hafciarek Haftex warto dopasować na podstawie ilości wykonywanych haftów oraz skali działalności pracowni. Z pewnością wybór komputerowej hafciarki przemysłowej opierać się będzie także na efektywności działania, osiągach szycia i zwiększoną żywotnością sprzętu przy dużym obciążeniu eksploatacyjnym. Odwiedź nasz sklep i zapoznaj się z urządzeniami dopasowanymi do Twoich potrzeb!

W sklepie Haftex możesz zapoznać się z ofertą przemysłowych hafciarek komputerowych. Oferujemy również kontakt bezpośredni i profesjonalne doradztwo. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem, warto skontaktować się przedstawicielem Haftex działającym w Twoim regionie.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart