Hafciarka jednogłowicowa – Co warto wiedzieć przed zakupem? Jakie są jej zalety?

Czym jest hafciarka jednogłowicowa?

Jest to hafciarka komputerowa wyposażona w jedną głowicę haftującą i posiadająca od 1 do kilkunastu igieł, które w zależności od rodzaju nici i koloru przełączają się i pozwalają na tworzenie wielokolorowych wzorów hafciarskich, a przy tym niewiele ważą i nie zajmują zbyt wiele miejsca. W przypadku świadczenia usług hafciarskich i znakowania niewielkich nakładów lub wykonywania zdobień na tkaninach wykorzystywane są właśnie hafciarki jednogłowicowe. Ich największym atutem jest prosta obsługa. Dotyczy to przede wszystkim faktu, że urządzenie wyposażone jest tylko w jedną głowicę, co nie stanowi żadnego problemu jeśli chodzi o proces konserwacji jak i szybkich zmian wykonywanych przez jedną osobę obsługującą maszynę. Przykładem hafciarki jednogłowicowej dostępnej w naszym sklepie jest model hafciarki komputerowej Haftex Mini, który jest bardzo praktyczny zarówno w obsłudze jak i transporcie.

Czy hafciarka jednogłowicowa znajdzie zastosowanie w przemyśle?

Hafciarki jednogłowicowe raczej nie sprawdzają się w przypadku zastosowania przemysłowego. Wynika to z dość niskiej wydajności pracy – szybkość maszyny i ilość wkłuć na minutę pozwala na sprawne haftowanie na produktach. Jeśli chodzi natomiast o duże serie z tym samym wzorem, hafciarki wielogłowicowe pozwolą na realizację zlecenia w krótszym czasie. Znaczącą różnicą w samym korzystaniu z maszyny mniejsze jest pole haftu. Dlatego właśnie przygotowaliśmy kilka modeli hafciarek jednogłowicowych z różnymi powierzchniami i parametrami pracy.

Najczęściej wybieranymi produktami w tej kategorii są:

Zalety hafciarki jednogłowicowej:

  • Niska waga i mały rozmiar pozwalają na łatwy transport,
  • Hafciarki jednogłowicowe to urządzenia bardzo wytrzymałe u wybaczające błędy możliwe w trakcie obsługi maszyny,
  • Łatwość w utrzymaniu i konserwacji,
  • Nieduża cena zakupu – takie hafciarki są znacznie tańsze od wielogłowicowych większych modeli

Hafciarki jednogłowicowe są świetnym rozwiązaniem dla osób, dla których haftowanie jest prawdziwą pasją i zamierzają oddać się swojemu hobby całkowicie. Takie hafciarki można znaleźć w naszym sklepie, w którym oferujemy szeroką gamę hafciarek dostępnych dla każdego użytkownika. W celu ustalenia szczegółów dotyczących samych hafciarek komputerowych oraz transportu i konserwacji zachęcamy do kontaktu.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart