Nici do haftu bawełniane

Nici do haftu są niezbędnym elementem pracy w każdej pracowni i domowym zaciszu. Dzięki nim w łatwy sposób można wykonać proste prace związane z cerowaniem, ale także skomplikowane wzory hafciarskie na dużych powierzchniach. Na rynku dostępnych jest wiele typów nici hafciarskich. Jednym z kilku rodzajów nici są te wykonane z bawełny. Mogą być one przeznaczone do codziennego szycia i haftu, ale także do uzyskiwania nietypowego efektu wizualnego. W naszym sklepie kierujemy się zasadą, że dobra nić, to dobre i sprawdzone szycie.

Czym są bawełniane nici do haftu?

Bawełniane nici hafciarskie to nic innego jak delikatne, cienkie nitki bawełny odpowiednio uformowane i zaplecione w precyzyjny sposób, który zapewnia im wytrzymałość. Nici sprawdzą się w przypadku haftowania m.in. bielizny, pościeli, odzieży bawełnianej, a także do wszelkich wyrobów wykonanych z lnu i bawełny. Igła, która zalecana jest przy pracy z nićmi tego typu to 80 lub 100.

Szpulki z nićmi bawełnianymi w różnych kolorach

Merceryzacja nici hafciarskich bawełnianych

Proces maceryzacji polega na iplementacji ługu sodowego (wodorotlenku sodu). Nić bawełniana poddana takiemu procesowi nabiera połysku i łatwiej poddaje się farbowaniu. Dzięki tym zabiegom nici posiadają bardziej nasycone, intensywne kolory. Ponadto pojedyncze włókna można bardziej skręcić bez ryzyka rozerwania. Działanie ługu sodowego wpływa na nie mechacenie się nici hafciarskich podczas procesu szycia oraz wzmacnia ich strukturę.

Nici do haftu z bawełny organicznej

Odzież z bawełny organicznej jest przyjemna dla skóry. Bawełna organiczna to świetna i przede wszystkim ekologiczna alternatywa standardowego włókna bawełnianego. Nici do hafciarki stworzone w sposób organiczny są wolne od wielkich substancji wywołujących dolegliwości takie jak alergia. Ubrania wykonane z bawełny organicznej są częstym wyborem wśród rodziców, którzy stawiają na wygodę i delikatność ubrań dla swoich dzieci. W przypadku procesu szycia czy haftu korzystanie z nici organicznych jest tak samo praktyczne, jak używanie standardowych nici hafciarskich.

Niebieska nić bawełniana

Przykład wykorzystania nici do haftu z bawełny

Nici hafciarskie wykonane z bawełny oraz splecione z nich sznurki świetnie nadają się do wytwarzania ozdób czy naszyjników. Przykładem znanej ozdoby wykonywanej ze sznurków bawełnianych jest makrama. Jest to specjalnie zapleciona wiązanka sznurków bez użycia igieł, drutów czy szydełek. Spośród szerokiej gamy sznurków splecionych z innego gatunku nici — te bawełniane wydają się być najlepszym wyborem w przypadku tworzenia oryginalnych, nietuzinkowych wzorków.

Jeśli chcesz sprawdzić i przekonać o sile i wytrzymałości naszych nici zapoznaj się z ofertą w naszym sklepie. Z pewnością każdy znajdzie sekcję, która go interesuje.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart