CHCESZ ZACZĄĆ BIZNES HAFCIARSKI? Finansowanie Haftex umożliwi Ci to już od 213zł/msc!
Masz pytania? Zadzwoń (+48) 880 177 431
Napisz do nas haftex@haftex.com

Hafciarki komputerowe – jak ich używać?

Hafciarki komputerowe stosowane są na różnorodne sposoby. Jednym z nich jest zastosowanie w obszarze reklamy. Drobiazgi z naszytym elementem bywają świetnym sposobem na polepszenie rozpoznawalności danej marki. Wszystkie produkty wzbogacone o haft bez wątpienia sprawdzają się na różnego rodzaju festynach, konkursach czy festiwalach. Bardzo często wykorzystuje się także hafty komputerowe na różnego typu prezentach pamiątkowych. Haftowanie jest o wiele ciekawszym rozwiązaniem od powszechnych, automatycznie wykonywanych nadruków. Będzie to rozwiązanie trwalsze oraz krótko mówiąc, bardziej urokliwe. Marka Haftex postanowiła utworzyć cykl filmów instruktażowych, w których prezentowane są objaśnienia błędów i porady, jak sprawnie obsługiwać hafciarkę komputerową.

Procedura uruchomienia hafciarki komputerowej

Uruchamianie hafciarki komputerowej zależy od typu maszyny. W pierwszej kolejności musimy upewnić się, czy podpinamy urządzenie do gniazdka, które posiada uziemienie. Jeśli tak – spokojnie możemy uruchomić urządzenie włącznikiem głównym, umieszczonym z tyłu hafciarki. Dalszym działaniem będzie rozruch maszyny oraz załadowanie oprogramowania hafciarskiego. Sprawdź, jakie elementy muszą być przymocowane przed uruchomieniem hafciarki komputerowej. Montaż elementów poprzedza uruchomienie urządzenia, które dotarło do nas ze sklepu. Zapoznaj się z naszym wideo, w którym poruszamy kwestię uruchomienia maszyny.

Hafciarki komputerowe – obsługa ekranu

Obsługa ekranu w hafciarce komputerowej jest łatwym zadaniem, nawet dla początkującego hafciarza. Trzeba jednak zapoznać się z parametrami technicznymi oraz ustawieniami, jakie należy wprowadzić dla uzyskania odpowiedniego efektu wizualnego. Na samym początku patrząc na ekran, można dostrzec duży, fizyczny przycisk, który służy jako start/stop. Po boku ekranu można znaleźć wejścia na pendrive. Z tyłu natomiast umieszczone jest wejście LAN oraz dodatkowy port USB. Na ekranie można znaleźć dużo funkcji m.in. wykonania haftu, parametry wewnętrzne, statystyki, autoryzacja opcji dodatkowych oraz informacje o ilości igielnic. Sprawdź nasz film, w którym dokładnie omawiamy prawidłowe działania związane z obsługą ekranu.

Nieprawidłowa pozycja Igły do haftu

Błąd igły w hafciarce komputerowej wyświetli się na ekranie jako kod nr 19. Oznaczać on będzie brak rozpoznania przez maszynę koloru igielnicy, która ustawiona jest pomiędzy kolorami. Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć w przypadku wyświetlenia kodu nr 19, jest prawidłowe ustawienie pozycji na liczbę 100 oraz powolne kręcenie gałką do momentu, gdy wyświetli się nam jakikolwiek kolor. Sprawdź dalsze postępowanie w przypadku wyświetlenia tego błędu w naszym filmie, który opowiada o błędzie pozycji igły w hafciarce komputerowej.

Nici do haftu – regulacja naprężenia

Nici do haftu oraz moc ich naprężenia są w dużej mierze odpowiedzialne za efekt finalny wykonanego haftu. Elementem, który odpowiada za prawidłowe naciągnięcie nici, jest bębenek. Odpowiednie naprężenie nici do haftu powinno wynosić ok. 250 mN. W wielu hafciarkach komputerowych funkcjonują także górne tory do regulacji górnej nitki. Dolna oraz górna nić powinny na siebie oddziaływać w taki sposób, aby zrównoważyć naciągnięcie. Zbyt mocno naciągnięta nić do haftu może się zerwać, natomiast luźna nitka może wyglądać nieestetycznie na wykonanym już hafcie. Sprawdź nasze wideo, gdzie poruszamy kwestie związane z odpowiednim naprężeniem nici w hafciarce.

Hafciarki komputerowe – ważne pozycje startowe

Aby prawidłowo rozpocząć proces haftowania na produktach, należy sprawdzić ważne pozycje położenia igieł oraz ustalić pozycję startową. Kolejność, w jakiej powinniśmy postępować w przypadku pierwszego uruchomienia maszyny:

  • Sprawdzenie pozycji 100 stopni – ikonki wyświetlonej na ekranie hafciarki komputerowej. W celu prawidłowego ustawienia, w przypadku pojawienia się błędu, należy kliknąć skreśloną ikonkę 100 oraz zatwierdzić polecenie ,,poruszać się w miejscu?”. Dzięki temu hafciarka komputerowa wykona pełny obrót i automatycznie skoryguje ustawienia. Jeśli ikonka nie jest przekreślona, możemy przejść do następnego kroku,
  • Sprawdzenie pozycji igły do hafciarki, która musi być ustawiona na liczbę igielnicy, która nas interesuje. Zobaczyć możemy to na wyświetlaczu hafciarki komputerowej. Jeśli nie widać żadnej liczby, należy kręcić wolno czarną gałką przymocowaną do maszyny. W ten sposób manualnie możemy wybrać interesującą nas igielnicę.

Sprawdź nasz film, w którym opisujemy wszystkie ważne pozycje startowe w hafciarce bardziej szczegółowo.

Odwiedź naszą stronę główną, na której znaleźć można wszystkie urządzenia marki Haftex, a także akcesoria niezbędne podczas tworzenia rozmaitych wzorów hafciarskich. Zapoznaj się także z pozostałymi wpisami o tematyce hafciarskiej, znajdującymi się w sekcji blog.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart